Projekt ZŠ - "Příběhy našich sousedů"

V pátek 11. 2. 2022 proběhla on-line slavnostní závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Za normálních okolností by prezentace proběhla v kulturním domě v Osové Bítýšce, ale vzhledem k pandemické situaci se organizátoři rozhodli pro on-line prostředí. Prezentace se účastnili zapojené školy - v našem případě ZŠ a MŠ Křižanov, ZŠ Sokolovská - Velké Meziříčí a ZŠ Osová Bítýška, odborná poroty a široká veřejnost. Na projektu pracovalo celkem osm žáků z osmého a devátého ročníku pod vedením paní učitelky Klimešové.

V úvodu závěrečné prezentace se každá skupina představila, pustila se rozhlasová nahrávka a poté došlo na závěrečnou prezentaci. Žáci byli velmi nervózní, ale vše zvládli na výbornou.

Oba příběhy si můžete poslechnout na webových stránkách pribehynasichsousedu.cz.


Příběh Františka Kubiše: https://www.pribehynasichsousedu.cz/jihlavsko/jihlavsko-2021-2022/kubis-frantisek/

 

Příběh Daniely Širhalové: https://www.pribehynasichsousedu.cz/jihlavsko/jihlavsko-2021-2022/sirhalova-daniela/

Práci žáků ohodnotila odborná porota, která ocenila jak zaznamenání samotného příběhu, tak formální stránku zpracování. Všichni žáci nejenže zachytili informace v logickém sledu, ale také dokázali zařadit příběhy do historických souvislostí.

 

Příběh našich žáků dokonce citovali i na webové stránce vysočina.rozhlas.cz: https://vysocina.rozhlas.cz/deti-z-krizanova-nasly-vzdaleneho-pribuzneho-jana-kubise-zavzpominal-i-na-8676846

 

V samotném závěru účastníkům poděkovala také koordinátorka projektu Post Bellum pro Jihlavsko Barbora Živná. Poděkovala, že v této nelehké době odvedli všichni vynikající práci, byli vytrvalí a přes různé obtíže se nevzdali.

 

Jsme na naše žáky velmi pyšní a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy.