Pozvání na sobotu 13.5.2017

5.5.2017

Vážení a drazí přátelé,

sobotu 13. května si pečlivě zaznamenejte do diáře - v Křižanově totiž bude šrumec. Nejprve se můžete nasnídat. Férově. A to nás baví. Poznačte si - od devíti pod Mariánským sloupem. Zároveň bude na náměstí probíhat bleší trh. Budete se moci probírat krásnými věcmi, a ty který se vám budou líbit, si můžete odnést domů, a to nás taky baví. A potom si můžete od půl jedenácté odskočit do naší zastávky, třeba s knihou - společně ji totiž proměníme v čítárnu. A to nás co? Baví!


Férová snídaně v Křižanově

Sejdeme se pod Mariánským sloupem v Křižanově! A proč? Protože... Férová snídaně NaZemi je celorepublikový piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Místní fanoušci fair trade a odpovědné spotřeby společně snídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade (druhá sobota v květnu). Účastníci si na snídani přináší vlastní dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z kakaa, třtinového cukru či kokosu) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Snídá se na dekách v parku, zámecké zahradě, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.
A když bude pršet? Tak se sejdeme v Kaťáku v malém sálu.

+
Bleší trh na náměstí

Točíme to. Chceme točit vše, co se dá - třeba oblečení, třeba knihy, třeba kosmetiku. Kousek, který se Ti už nemusí hodit, se může hodit zase někomu jinému. Pojďte se z férové snídaně prohrabat na blešák.

+
Zastav se s knihou

Čekání na bus bývá nuda. A nudu my nechceme. Tak s ní zatočme!
Jak? Uděláme ze zastávky čítárnu. Zastávku vymalujeme, vyzdobíme a přidáme něco na sednutí. U toho se zasmějeme, občerstvíme se a možná si i zazpíváme. A budeme moc rádi, když nám pomůžete.

Kdokoliv si pak bude moci půjčit v zastávce knížku. Když ho kniha zaujme, může si ji vzít do autobusu nebo domů a vrátit ji po přečtení. Když mu kniha přiroste k srdci, může si ji i nechat. Naopak když bude mít doma knížku, o kterou by se rád podělil s ostatními, může ji dát do zastávky. Zkrátka žádnej stres.

 


Městys Křižanov

Benešovo nám. 12
594 51 Křižanov
 
IČ: 00294616

Tel.: 566 543 294-5
Fax: 566 543 495
mestys@krizanov.cz

Po 7:30 - 16:00

Út 7:30 - 14:30

St 7:30 - 16:30

Čt zavřeno

7:30 - 14:00

polední přestávka 11:15 - 11:45

© 2013 AdminPro 2013 | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU

Foto: Miroslav Čarek

Automatické rozesílání aktualit
do Vašeho e-mailu.
spam ochrana: