Informace občanům o rozšířehní mateřské školy

8.4.2011

Vážení rodiče, spoluobčané,

slíbila jsem Vám, že Vás budu informovat o vývoji rozšíření mateřské školy v prostorách šaten staré budovy a jedné třídy (tzv. pod hodinami).Události posledních dní mě nutí, abych Vás seznáímila se situací dříve, než se nám podařilo získat konkrétnější stanoviska.

Ve čtvrtek 7.4.2011 v 17.00 hod proběhla pracovní schůzka zastupitelů a Komise FRB a pro stavební záležitosti s vedením Základní školy a mateřské školy Křižanov, příspěvkové organizace  budově školy.

Všichni byli seznámeni s návrhem projektu jedné třídy MŠ s vlastním vchodem a šatnami pro ZŠ a provozními místnostmi.

Zastupitelé si prohlédli stávající stav budovy a jednotlivých místností. Do příštího zasedání by si měli všcihni zastupitelé připravit vlastní návrhy a podněty k připravovanému rozšíření.

Měli by zvážit zda skutečně pokračovat v realizaci, nebo hledat jiná vhodná řešení.

Víme, že momentálně připravované řešení je finančně náročné, protože bude vyžadovat velké stavební úpravy. Ovšem tato varianta  je stále minimálně o polovinu levnější, než přístavba dalšího křídla k budově, kde by vznikla nová MŠ.

Případné zpětné vrácení prostor základní škole bude vyžadovat minimální náklady. Třída pod  hodinami, která by měla sloužit jako jídelna pro MŠ se vrátí tím, že se dostaví jedna příčka (od jídelny). Pokud jde o novou třídu MŠ, v případě že by poklesl počet dětí tak, že by byla nadbytečmá jedna třída v MŠ (což je nepravděpodobné), může sloužit např. jako jídelna, tělocvična popř. pro školní družinu. Argumentace, že zde bude sociální zařízení, které je pro větší děti nevyhovující, je poněkud zkreslená. Sociální zařízení, v případě že by třída sloužíla např. družině, může být uzavřeno a družina může užívat sociální zařízení školy.

Nevěřím, že Křižanov, jako spádová obec, nebude mít naplněnost tříd v MŠ, zejména pokud se nám podaří zasíťovat lokaliitu "Na Zahrádkách" a začnou zde mladí lidé stavět.

Marie Smejkalová


Městys Křižanov

Benešovo nám. 12
594 51 Křižanov
 
IČ: 00294616

Tel.: 566 543 294-5
Fax: 566 543 495
mestys@krizanov.cz

Po 7:30 - 16:00

Út 7:30 - 14:30

St 7:30 - 16:30

Čt zavřeno

7:30 - 14:00

polední přestávka 11:15 - 11:45

© 2013 AdminPro 2013 | Autograph | redakční systém AdminPro | SPRÁVA WEBU

Foto: Miroslav Čarek

Automatické rozesílání aktualit
do Vašeho e-mailu.
spam ochrana: